Showroom SAPELI
s největším výběrem
608 108 080
Ptácká 294, Mladá Boleslav

Jak vybrat dveře Sapeli

1) Kdy začít s výběrem dveří

Doporučujeme Vám výběr a objednání dveří nenechávat na poslední chvíli, nabídka je široká a je potřeba se s výrobky seznámit. Dveře je možné zaměřit našim technikem pro správnou výrobu, jakmile jsou zhotovené omítky a anhydritové / betonové podlahy. Samotná instalace dveří je možná až po dokončení podlahových krytin a prostory, do nichž se dveře a zárubně instalují, musí být suché s relativní vlhkostí v rozmezí 40 - 50%.
Výroba dveří trvá 6 - 10 týdnů v závislosti na konkrétním výběru. U dveří s povrchovou úpravou CPL laminát nebo fólie trvá výroba obvykle 6 týdnů, dýhované dveře a atypické zakázky se vyrábí 8 - 10 týdnů.
Proto dveře vybírejte s dostatečným předstihem, aby se nic neuspěchalo a měli jste tak dostatek času vybrat správné dveře pro Váš interiér.

2) Jaké dveře zvolit do jakých prostor

Volba správného systému otevírání je důležitá z praktického hlediska i z důvodu úspory místa. Tam, kde se nehodí klasické otočné dveře, které svým otevřením zaberou prostor cca 0,8 m2, můžete zvolit dveře posuvné do stěny (stavebního pouzdra JAP) nebo dveře posuvné na stěnu s širokou nabídkou designových garnyží (systém Smart Soft, Minima, Ulterior nebo Trix Zero a Heavy).
Pro přechod mezi vytápěnou částí domu a např. chodbou nebo suterénem nezapomeňte zvolit dveře s odolností KLIMA, která zajistí, aby nedošlo k průhybu dveřního křídla. Tuto klima úpravu lze kombinovat pouze s plnými dveřními křídly bez prosklení. Dále je možné vyrobit dveře a zárubně s požární odolností EI/EW 15 nebo EI/EW 30 minut. Tyto protipožární dveřní uzávěry zajistí ochranu po uvedenou dobu, aby se oheň nezačal šířit do dalších prostor. Jestliže je součástí domu garáž nebo kotelna, je třeba zjistit, zda podmínka instalace protipožárních dveří není přímo stanovena v požární zprávě, která je součástí projektové dokumentace domu.

3) Rozměry stavebních otvorů

Výška stavebního otvoru pro ČSN o průchodu 197 cm by měla být od dokončené podlahové krytiny 202 až 203 cm. Šířka stavebního otvoru musí být o 10 cm širší než objednací šířka dveří. Pro dveře o průchodu 80 cm je tedy šířka stavebního otvoru 90 cm. U atypických rozměrů platí pravidlo, že otvor bude o 5 cm vyšší a o 10 cm širší oproti objednacímu rozměru dveří. Dveře a zárubně Vám zaměříme a vyrobíme přesně na míru i v případě, že nebudete mít stavební otvory rozměrově správně připravené. Je však potřeba počítat s malým příplatkem za atypické rozměrové provedení dle ceníku Sapeli a.s.

4) Konstrukce dveřního křídla a výplně

Konstrukci dveří SAPELI vždy tvoří rám z masivního dřeva a odlehčená DTD deska, která má vysokou odolnost proti proražení a dobře izoluje proti hluku. Výjimkou je pouze kategorie dveří Praktik, kde výplň dveřního křídla tvoří tzv. voština, která patří mezi nejméně odolný materiál. Dveře s výplní voština Vám do rodinného domu nebo bytu nedoporučujeme.

5) Povrchové materiály

Nejprodávanější povrchový materiál je CPL laminát, který je ideální volbou z pohledu kvality a pořizovací ceny. Dnešní CPL lamináty dokonale napodobí přírodní materiály, jsou mechanicky odolné a všechny dveře budou mít stejnou barvu a dekor. Naproti tomu dýha jako 100% přírodní materiál má svou specifickou kresbu, strukturu a barvu. Každý kus je originál. V neposlední řadě nabízíme dveře a zárubně lakované do jakéhokoliv barevného provedení z široké škály barev RAL.

6) Dveřní kování

Klika na dveře je z pohledu designu a kvality velmi důležitá. Pečlivě vybírejte, která klika by se Vám ke dveřnímu modelu nejlépe hodila. Klika by měla doladit celkový design a styl se dveřmi i interiérem. Nabízíme Vám to nejkvalitnější dveřní kování od české firmy M&T.

Líbí se Vám dveře Sapeli?

Studio Interier
Designové centrum
Dveře Sapeli
Stavební pouzdra JAP
Skryté zárubně JAP
Dveřní systémy.cz
Top